Nie kontynuuj życia w ten sam stary sposób. Postanów zrobić coś, co poprawi twoje życie i zrealizuj swoje postanowienie. Odmień swoją świadomość: to wszystko, czego ci potrzeba.
Paramahansa Yogananda

Ajurweda to droga do harmonii życia i zdrowia doskonałego w oparciu o prawa natury.

Jest starożytnym systemem medycznym wywodzącym się z Indii. Jest to wiedza holistyczna – traktuje człowieka jako jedność ciała, umysłu i ducha – odnosząca się do prawidłowych i szkodliwych sposobów życia człowieka, mówiąca jak osiągnąć szczęście i wyjaśniająca jak powstaje nieszczęście.

Bazuje ona na wiedzy o unikalnej indywidualnej konstytucji ciała i umysłu (Prakriti) oraz stanach nierównowagi w organizmie (Vikriti). System ten traktuje każdą osobe indywidualnie, zalecając dla każdego właściwą dietę, styl życia, program głębokiego oczyszczania panchakarma oraz unikalną terapie odmładzającą opartą na niepowtarzalności typu ciała pacjenta, jego psychice i zdiagnozowanych stanach nierównowagi.

Terapia ajurwedyjska oferowana w naszym Centrum polega na Konsultacji z Terapeutą, podczas której odkrywamy wspólnie Prakriti – pierwotną konstytucję psychofizyczną osoby, terapeuta diagnozuje Vikriti – obecny stan nierównowagi zdrowia, oraz przekazuje wskazania dietetyczne, suplementację ziołową, oraz ewentualne wskazania do zabiegów.